Customer Analytics Solutions (CAS)

agra

Customer Analytics Solutions (CAS)

Finansal kuruluşların her müşterinin ayak izini teşhis ve analiz etmesine imkan sağlayan ve reçete oluşturan dijital bir çözümdür.

Tek Araç, Üç Değer Önergesi…

 • Müşteri İşlem Derinliği Modeli
 • Müşteri Pre-Churn Modeli
 • Müşteri Katma Değer Modeli
 • Müşteri İşlem Derinliği Modeli; ; İşlem türlerinin, işlem sayısının ve işlem hacminin varyasyonlarını periyodik olarak belirler ve bir araya getirir. Pratik izleme amacı için bir skor oluştursa da, önemli aksiyonları ortaya çıkarmak ve ayrıntılı analiz yapmak için tamamen özelleştirilebilir.

  Müşteri Pre-Churn Modeli; Müşterinin kaybedilme eğiliminde olup olmadığını tahmin eder ve bunun başlıca nedenlerini saptar. Ayrıca model, eğilim oranlarını karşılaştırarak, Finansal kuruluşların müdahale edilmesi gereken müşterileri önceliklendirmesine imkan verir.

  Müşteri Katma Değer Modeli; Finansal Kurumlar için finansal ve insan kaynağı tahsisini optimize etmek için her bir müşterinin katma değerini tanımlar.

  CAS; Tamamen dijital kaynaklardan beslenerek; müşteri ve müşterinin bağlı olduğu grup için temel finansal veriler, ürün bazlı potansiyel ve bu ürünlerdeki banka cüzdan paylarını kullanıcı dostu bir dashboard aracılığıyla raporlar. Bu dashboard üzerinden kullanıcı tarafından seçilen başlıklar için portföydeki tüm müşteri verilerini biraraya getirerek aksiyon alınması gereken kümeyi belirlemekte kullanılabilir

  Kimler İçin?

  Analitiğin gücünü kullanarak, müşterilerine daha iyi hizmetler sağlamak isteyen finans kurumları için.